937536-fruit-1439475088-790-640x480Здорове харчування – це, насамперед, овочі. Всім нам після довгої зими хочеться якомога швидше поласувати свіжими овочами. Навіть сьогодні ми помітили, як деякі панянки важили перші весняні овочі. З’ясуймо, на скільки ж вони корисні…

Як відомо, овочі, які були вирощені недобросовісними виробниками найчастіше містять нітрати, які додають до ґрунту, аби рослина росла швидше та мала апетитніший вигляд. Надмірна кількість нітратів може стати причиною серйозних порушень у здоров’ї людини. Що вже говорити про дітей. Слід звернути увагу на овочі, які найчастіше містять значну кількість нітратів. Це – салат, капуста, шпинат, редис, зелена цибуля… вагітним жінкам та тим, які годують груддю, а також дітлахам заборонено вживати продукти, які, ймовірно, містять велику кількість нітратів.

Для того, аби вберегти себе та своїх діток  – не забувайте замочувати овочі у воді на годину і лише після цього починайте приготування. Додавайте до салатів сік цитрусових або пийте його окремо. І найголовніше, пам’ятайте, що для кожного плоду є свій час. У квітні ще дужже рано класти у кошик редиску. Позаяк, зараз її тільки висаджують…

Дієтологи спортивно-оздоровчого центру «Формула краси» рекомендують додавати у салати ложку лимонного соку. Вітамін С, який міститься у цитрусових, допомагає знизити утворення небезпечного з’єднання нітритів і гемоглобіну майже у три рази. Якщо після вживання весняної зелені у Вас почався головний біль чи загальне нездужання – півтори-дві склянки холодної очищеної води плюс активоване вугілля чи інший сорбент і негайно до лікаря.

Навесні хочеться краси у всіх її проявах. А тому, традиційно, дбаючи про здоров’я та красиву фігуру саме час розпочати детокс-програму та активніші тренування, що допоможуть зміцнити послаблений взимку імунітет. Будьте пильні! Бережіть себе і малюків! Нехай весну у Ваших домівках роблять не перші овочі, а перші квіти! Чекаємо на тренуваннях!