Тренування у спортзалі чи вдома: плюси та мінуси

Якщо ти вирішила зайнятися спортом, у тебе виникне безліч запитань: з чого розпочати, яку програму обрати та де краще тренуватися? Чи варто витрачати гроші на заняття у залі з тренером, або ж відвідувати групові тренування, адже можна самостійно та безкоштовно тренуватися вдома. Але чи буде ефект від таких тренувань?

Спробуємо розглянути всі плюси та мінуси занять вдома та у спортивному клубі, та з’ясуємо, де, все ж таки, краще.

Tренування вдома
Час

Тренування вдома мають лише один вагомий плюс – тобі не потрібно виходити з дому. Не потрібно витрачати дорогоцінні хвилини на дорогу та збори, ти сама можеш скласти для себе графік занять та займатися у будь-який зручний час.

Але у всьому іншому домашні тренування програють спортивному клубу. Але чому? Адже не потрібно витрачатися на абонемент, і знову ж таки, це економія часу. А ось і ні. Домашнє тренування може так і не розпочатися, навіть якщо ти його запланувала заздалегідь – ти можеш запросто захопитися чимось іншим, пообіцявши собі перенести заняття на завтра.

Тренування у спортзалі чи вдома1

Витрати

Якщо твоя ціль не просто фото у спортивному одязі для інстаграму, а результат у вигляді втрачених кілограмів та підтягнутого тіла – тобі знадобиться спортивний інвентар. Як мінімум, це набір розбірних гантелей, фітбол чи бодібар – ось тобі і половина річного абонемента.

Комфорт

Вдома ми не готові працювати на всі сто. Ми розслаблені, фоном у нас йде серіал, а телефонний дзвінок може надовго відволікти тебе від тренінгу.

Вдома ми частіше за все не одні. Знайти затишне місце, де тобі ніхто не заважатиме або ти не заважатимеш комусь, буває проблематично. Але це може бути й плюсом, адже вдома ми відчуваємо себе розкуто та й з формою заморочуватися не доводиться.

 

Біг

Ще один мінус домашніх тренувань – це кардіо. Як і де його виконувати без бігової доріжки чи орбітрека? Звичайно, коли на вулиці сухо та тепло, можна побігати біля будинку, але що робити коли літо закінчиться?

Тренування у залі
Настрій

Завдяки відвідуванню спортивного клубу, ми більше віддаємося тренуванню, ніж удома. Цьому сприяє сама атмосфера, люди, які нас оточують, що активно займаються та цим стимулюють займатися й тебе. Ти швидко включаєшся у процес та справді викладаєшся на всі сто, адже ти не хочеш бути гіршою за інших!

У фітнес клубах наша увага зосереджується на тренуванні, і ми стрімко рухаємося до бажаної мети, повністю забуваючи на час тренування про побутові проблеми та роботу.

Тренування у спортзалі чи вдома2

Ефективність

Тренування у спортзалі зазвичай відбувається за розкладом (наприклад, ти займаєшся з тренером або з подругою), його складніше скасувати або перенести. З часом, спортзал починає сприйматися як друга «робота», яку важко прогуляти без докорів сумління.

Ти зосереджена виключно на вправах та результаті, що робить таке тренування більш ефективним. Також, у спортзалі ти можете «підглянути» як роблять ту чи іншу вправу досвідчені атлети або ж запитати поради у тренера.

Підтримка

У спортзалі є можливість спілкування. Навіть якщо ти не дуже товариська людина, то, мабуть мимоволі розговоришся з ким-небудь у роздягальні чи на тренуванні та можливо знайдеш людину, яка буде тебе страхувати на тренажерах або ж просто буде займатися разом з тобою.

Тренування у спортзалі чи вдома3

Комфорт

Займатися у фітнес клубі доволі зручно, тут є все необхідне обладнання та тренажери, достатньо місця та оптимальна температура повітря, що дозволяє займатися з максимальним комфортом.

Варто розуміти, що одні й ті ж вправи вдома, зведуть нас з розуму своєю одноманітністю, та й м’язи охочіше реагують на різноманітний тренінг. Куди простіше підійти до іншого тренажеру і на цей раз зробити іншу вправу, ніж вигадувати щось нове вдома.

Різноманіття

Якщо тренажерний зал конкретно набридне, ти легко можеш записатися на групове заняття йоги, аеробіки чи навіть поплавати у басейні, адже, міняти вид спортивної діяльності іноді варто.

 

 

Отже, можна зробити висновок, що тренування у спортивному клубі більш ефективніші, ніж удома. Але це не означає, що якщо не виходить з часом або немає бажання займатися у спортклубі, то не має сенсу тренуватися взагалі. Краще займатися спортом вдома, ніж взагалі ніде.

Але якщо ти дочитала статтю до кінця, ми впевнені, що ти зробиш правильний вибір, отже – обирай своє тренування!