Тренування взимку. Що обрати?

Взимку, коли дні стають коротшими, а повітря на дворі холоднішим, виникає спокуса відмовитись від тренувань у фітнес клубі. Нам та нашому організму хочеться «впасти у сплячку», забувши про активний відпочинок під затишним пледом на улюбленому дивані. Але цього робити не потрібно, адже саме фізична активність допомагає побороти сезонні спади настрою, покращує імунітет та не дозволяє накопичувати зайві кілограми.

Почни з простого

Найважче зробити перший крок. Тому одна з порад – розпочни з простого. Якщо на вулиці неприємна мряка і ти не можеш змусити себе вийти на вулицю – порухайся трішки вдома. Навіть десяти хвилинна розминка буде корисною для покращення самопочуття та власної самооцінки.

взимку2До речі, за допомогою фізичної активності можна контролювати стрес та знижувати його ефект. І це не обов’язково мають бути виснажливі заняття у тренажерному залі, ефективною буде навіть проста ходьба. Візьми термос гарячого чаю, бутерброди та вперед у похід з друзями на природу. Для прикладу: ліс взимку не менш прекрасний, ніж у будь-яку іншу пору року. Або ж можна прогулятися по парку, вулицями рідного міста – це теж гарна ідея.

А після такої прогулянки добре відвідати лазню або ж сауну. Це допоможе тобі відновити сили та розслабитися, погрітися у комфортному теплі. А поєднання тепла, води та фізичних навантажень – найкращі ліки та профілактика проти захворювань суглобів.

Не варто й забувати про активний зимовий відпочинок – катання на лижах, санках, ковзанах або ж про можливість повеселитися з дітьми граючи у сніжки. Адже позитивні емоції, не лише запорука гарного настрою, але й основа для хорошого самопочуття. Головне – комфортно та тепло одягнутися.

Фізичні навантаження

Для повноцінного заняття спортом однієї зарядки на місяць, певна річ, не достатньо. Тому, все ж таки, потрібно регулярно тренуватися у фітнес клубі. Це дозволить почувати себе більш енергійніше, до того ж полегшить такі складні ранкові підйоми, коли темно та холодно.

взимку 3Для підвищення гнучкості та амплітуди рухів, варто обрати для себе тренування аеробного напрямку. Наприклад «Pilates», адже ця програма заснована на синтезі йоги та гімнастики. Вона включає у себе систему вправ, орієнтованих на оздоровлення хребта, покращення постави та гнучкості.

Для збільшення масової частини тіла, радимо розглянути тренажерний зал та саме індивідуальні тренування з тренером, особливо якщо ти початківець. До речі, заняття силової спрямованості підвищують щільність кісток, знижуючи ризик переломів, що особливо актуально взимку.

Цікавою альтернативою є басейн. Ти можеш як і просто поплавати у своє задоволення, так і освоїти нові для себе стилі плавання та навчитися правильно дихати. Плавання чудово впливає на центральну нервову систему, хребет та суглоби. Але якщо ти не вмієш плавати чи навіть ніколи не пробувала – познайомся з аквааеробікою. До речі, такі заняття будуть оптимальні для людей із зайвою вагою та з проблемами у суглобах.

Профілактика простуди

Користь від помірних, але регулярних фізичних вправ полягає ще й в тому, що підвищується захист вашого організму від сезонних застуд. Фізична активність, особливо взимку, допомагає нам залишатись здоровими, а імунній системі — боротись з хворобами.  Що цікаво, за даними МОЗ, люди які регулярно займаються спортом, рідше хворіють на застуду, ніж ті, що багато сидять. Зокрема, активність допомагає знизити ризики простуди на більш, ніж 20%.

Коли холодно та темно, чомусь завжди хочеться їсти. Та щоб не спокушатися на вживання смаколиків та м’ясних пундиків понад міру, варто більше рухатись. До того ж вправи допоможуть вам краще слідкувати за своєю вагою та тримати своє тіло у формі. І нехай спорт буде у задоволення!