Топ-7 правил здорового способу життя

У гонитві за власним ідеалом безліч жінок прагнуть до омріяної фігури або ж зниження ваги. Вибираючи тимчасову, а іноді й короткочасну, дієту, намагаючись у лічені дні отримати швидкий результат. Нерідко кажучи собі: «потрібно потерпіти один тиждень, і буде результат. Тоді й розслаблюся». А по закінченні жорсткого режиму все повертається. Впізнаєте себе?
Та, насправді, ви будете здивовані, наскільки очевидна відповідь на запитання: «чому скинувши вагу, я знову її набираю?». Дієти, щогодинний підрахунок калорій та безліч виснажливих тренувань – не панацея, а лише короткочасне рішення. А щоб добре виглядати протягом всього життя, потрібно дотримуватися здорового способу життя.
Читайте далі: топ-7 правил здорового способу життя…
зсж1Фізичні навантаження

Регулярні тренування є важливою частиною здорового способу життя. Сьогодні фізична активність доступна як ніколи: кожен з нас може вибрати собі спорт за віком, бажанням, своїми здібностями та станом здоров’я. Це різноманітні програми тренувань з йоги, пілатесу, суглобової гімнастики, ходьби, бігу, бодібілдингу, велосипедних прогулянок тощо. Не так важливо, який спорт ви оберете, головне щоб тренування були регулярними та повноцінними. Тому у повсякденне життя необхідно включити фізичні навантаження, щоб тримати своє тіло у формі.

Але потрібно розуміти, що одна година у тренажерному залі – це ще не активний спосіб життя. Постійне відвідування фітнес клубу – це, звичайно, добре, але, щоб залишатись стрункими, рухатись потрібно протягом всього дня.

Правильне харчування

Насправді, здорове харчування – це не нудно, а різноманітно та ситно. У збалансованому раціоні можуть бути навіть десерти. Щоб схуднути не потрібно виключати улюблені продукти кардинально. Навпаки, додайте корисні та перестаньте, нарешті, рахувати калорії.

Головне прийти до повноцінного та раціонального харчування з часом. З їжею ми повинні отримувати не тільки необхідну кількість енергії, білків, вуглеводів, жирів, але й такі речовини, як клітковина та вітаміни. Недостатня їхня кількість у їжі, або ж неправильні співвідношення можуть призвести до небажаних наслідків. Тому ваш раціон має бути помірним та містити у собі великий відсоток натуральних продуктів, таких як фрукти та овочі, та варто знизити споживання солодкого та жирного.

І, звичайно, якщо вам захотілося трішки побалувати себе улюбленим тістечком, то дозвольте собі, але не зловживайте. Адже правильне співвідношення продуктів є ключем до здорового харчування.

зсж2Вода

Якщо ви не отримуєте достатньої кількості води перед тренуванням, ви не отримаєте хорошого результату, навіть якщо прикладатимете до цього максимум зусиль. Чому? Тому, що кров приносить кисень до ваших м’язів та мозку, але вона містить дуже мало води. А чим більше ви пітнієте, тим більше води вам потрібно випивати.

Що цікаво, рекомендується протягом дня випивати не менше 1,5-2 літри води. До того ж вона є хорошим засобом внутрішнього очищення організму та може володіти лікувальними властивостями.

Сон та відпочинок

Кожному потрібен певний період для відпочинку, тому не звинувачуйте себе ні у чому, навіть якщо пропустили тренування чи з’їли тістечко, а насолоджуйтесь життям. Адже здоровий спосіб життя має стати для вас звичкою, нормою життя, а не буденним тягарем.

Найкращий варіант, коли ви навчитеся розумно поєднувати ефективну працю та відпочинок, що відновлюватиме ваші сили. Варто намагатися не перевтомлюватися, ні фізично, ні розумово. Навчіться розслаблятися будь-де. До речі, цього відмінно навчить йога.

І, звичайно, лягати спати потрібно не пізніше 23 години. А на сон потрібно виділяти не менше 7-8 годин. Постійне недосипання може негативно позначитися на вашому здоров’ї та нівелювати результати здорового харчування та спорту.

зсж4Відновлення

Баня або ж сауна є лікувальним та оздоровлюючим засобом, і, мабуть, найефективнішим способом відновлення для спортсмена. Особливо актуальна, якщо ви тільки з тренування чи будь-якого фізичного заняття. Сауна допоможе вам по-справжньому розслабитися, зняти стрес, та, звичайно, очистить організм від шлаків та допоможе відновити роботу м’язів. Адже банні процедури стимулюють діяльність всіх органів нашого організму.

А поєднавши сауну з масажем та комплексом косметологічних процедур ви отримаєте неймовірний релакс. Ідеально ще додати прогулянку на всіжому повітрі і ось, ви повністю відновлені та готові до нових перемог.

Позитивний образ

Управління стресом – важлива частина здорового способу життя. Та, мабуть, легко сказати уникайте стресу, правда? Адже у сучасному світі практично не можливо його уникнути, та варто хоча б спробувати зменшити його вплив.

Намагайтеся не доводити себе до знемоги, працюючи до останнього. Уникайте участі у конфліктах та агресивних суперечках. Або ж перестаньте хвилювати себе поганими новинами та кримінальними подіями. Не дивіться фільми, які вам неприємні, навіть за компанію. Взагалі, намагайтеся не робити того, що погіршує ваш настрій, тому що від настрою залежить весь ваш день.

Шкідливі звички

Чи варто нагадувати про вплив шкідливих звичок? Куріння та часте вживання алкоголю руйнує нервову систему та підвищує апетит, змушуючи людини «закушувати» надміру, набираючи зайву вагу. Так чи варто ризикувати найціннішим – своїм здоров’ям – заради сумнівного задоволення?

Всі ці правила здорового способу життя є основою хорошого фізичного самопочуття. Однак не варто забувати також й про психологічне здоров’я. Наповніть своє життя приємними емоціями, захоплюючими хобі та новими враженнями, адже позитивне світосприйняття є невід’ємною складовою красивої та здорової людини.