Тато. Мама. Фітнес клуб

Що робити, якщо твої батьки перестали займатися спортом, а тобі хочеться, щоб вони були здоровими та добре виглядали?
У Формулі краси знають відповідь на це запитання. Ми розповімо тобі як мотивувати маму та батька на перше тренування та допомогти забути, що вік – не перешкода для здорового способу життя, а всього лише цифра.
мт2Запиши батьків на тренування

Пам’ятаєш як твоя мама чи тато записували тебе на спортивну секцію чи танці? Вони можливо й не зовсім цікавились, чи подобається тобі спорт, але впевнено переконували, що він тобі неймовірно потрібен. Тепер твоя черга мотивувати, і тут головне розпочати розмову з батьками про спорт вже з придбаним абонементом за спиною.

Батьки часто не хочуть витрачати на себе зайві кошти та придумують купу відмовок: мені ніколи, мені не хочеться, вік не той. Тому найкраще рішення – придбайте завчасно абонемент у фітнес клуб, басейн або оплатіть персональні тренування у тренажерному залі. Від такого сюрпризу твої батьки навряд чи зможуть відкрутитися, принаймні точно підуть на перше тренування, хоча б заради цікавості.

Наведи переконливі аргументи

Знайди аргументи для своїх батьків, оскільки люди вони розумні, і це точно має спрацювати. Варто пояснити, що спорт – це для їхнього ж блага, він дозволить зміцнити м’язовий корсет та всі кістки, поліпшить стан серцево-судинної системи та вбереже від класичних травм літніх людей типу перелому шийки стегна.

Для переконливості можна скористатися авторитетними спортивними джерелами. Для прикладу, Британська національна служба охорони здоров’я рекомендує всім дорослим у віці від 19 років займатися спортом хоча б мінімально. У їхньому уявленні обов’язкова програма складається з наступних речей:

– як мінімум 150 хвилин помірних кардіо навантажень на тиждень – до них відносяться швидка ходьба, плавання, біг, їзда на велосипеді, ігри з м’ячем, пінг-понг, тощо

– силові вправи мінімум два рази на тиждень (для зміцнення суглобів та м’язів) – до них відноситься робота зі штангою та гантелями, робота з еспандером, робота з власною вагою, навіть йога та робота у саду (особливо якщо доводиться копати або махати граблями).

мт3Подаруй форму та спортивні аксесуари

Симпатична форма та сучасні кросівки – половина справи. Адже більшість наших батьків займалися спортом у радянські часи, коли на заняття з лиж потрібно було надягати колючі рейтузи, бігати у стоптаних кедах та носити таку ж форму як і у всіх. А сьогодні, спортивний одяг не лише комфортний, легкий та красивий, а й дозволяє підібрати будь-який колір, розмір, форму тощо. Повір, що займатися у професійній спортивній екіпіровці новачкові, а тим більше новачкові старшого віку – означає, додати безліч впевненості у собі.

Або ж подаруйте батькам корисний девайс, наприклад, фітнес-трекер. Навіть якщо мама з татом просто почнуть проходити десять тисяч кроків у день – це вже буде велике досягнення.

Знайди індивідуальний підхід

Найкраще, якщо твої батьки розпочнуть тренування у маленькій групі або ж під наглядом професійного тренера у сучасному фітнес клубі. Для прикладу у СОК «Формула краси» існують тренування для різного віку, фізичної підготовки та зайнятості, від йоги та пілатесу до тренажерного залу. Можна тренуватися вранці чи вдень, коли клуб не так завантажений, і старшим людям буде комфортніше.

Кваліфікований тренер зможе пояснити базову техніку виконання вправ, дізнатися про фізичні обмеження батьків, травми та протипоказання, і заодно – розробити розумну схему занять відповідно до поставлених завдань. Комусь потрібно більше розтягуватися, комусь – скидати зайву вагу, а комусь – збільшувати силу.

Мотивуючи батьків займатися спортом, мотивуйте й себе та тренуйтеся разом з ними.  Хоча б спочатку – щоб вони не відчували себе незвично та ніяково. Робіть парні вправи або ж ходіть на спільні прогулянки парком. Адже у колі близьких та коханих починати завжди простіше!