Спорт VS лінь. Як розпочати тренування?

Лінь – не причина відмовлятися від спорту. Це всього лише привід бути більш мотивованою та використовувати різні хитрощі, щоб не дозволити собі пропускати тренування.
Тож ми розповімо як звикнути до фізичної активності з нуля та почати регулярно займатися спортом!

лінь3Займайся тим, що тобі подобається

Якщо тренування у фітнес клубі для тебе рівноцінні походу до зубного лікаря – щось пішло не так. Це означає, що ти обрала не той вид спорту, не той, що принесе тобі не тільки задоволення, але й результат. Для прикладу, якщо ти навіть не хочеш розглядати біг, а тренажери наганяють на тебе депресію, то для початку спробуй спортивну ходьбу, також цікавою альтернативою може бути плавання. І починати варто з двох-трьох тренувань на тиждень по 45 хвилин.
Звичайно краще не мучити себе та не працювати понад силу (принаймні на початках), але тренуватися регулярно, не пропускаючи заняття. Поступово ти почнеш звикати до спортивного способу життя та бажання урізноманітнити чи ускладнити тренування з’явиться саме собою.

Оцінюй свої можливості

Якщо останній раз ти взувала кросівки для стильного образу, а для фізичних вправ – ще у школі, то заняття з посиленою програмою тренувань, мабуть, приречені на невдачу. Спочатку навантаження мають бути помірними, щоб ти могла звикнути до такого ритму та поступово включила фізичну активність у свій спосіб життя.
Також бажано, щоб очікувані результати від тренування були реальними, а не мріями про «все й одразу». Бо зазнавши невдачі на початку, ти не тільки з великою ймовірністю закинеш спорт, але й ніколи до нього не повернешся.

Лінь4Відшукай мотивацію

Щоб тренуватися ефективно, потрібно знайти мотивацію, або ж придумати її собі самостійно. Це може бути, що завгодно, але тільки не банальне схуднути до літа, дня народження чи весілля. Такі короткострокові цілі погані тим, що після їх досягнення ти знову закинеш тренування, а вони не завадять тобі й протягом всього життя.
Хоча, для початку, маленька мета зможе допомогти звикнути до фізичних навантажень, але після її досягнення потрібно одразу ставити перед собою нову ціль.
Насправді, знайти мотивацію доволі просто. Це може бути можливість купувати одяг, який раніше одягати ти соромилася, взяти участь у марафоні, як можна довше залишатися здоровою та підтягнутою, жити довго та щасливо, полюбити себе та своє тіло, врешті-решт!

Подумай про підтримку

Чудове рішення – розпочати свої перші спортивні кроки з подругою або з ким-небудь з членів сім’ї. У той момент коли тебе здолає лінь, саме партнер по спорту, можливо, зможе змусити тебе встати з ліжка та попрямувати у фітнес клуб.
Альтернативою може стати персональний тренер. Завдяки йому мотивація та впевненість в особистому успіху неодноразово зросте, тому що тренер – це просто безмежне джерело мотивації та суровий контроль, адже лінуватися він точно не дозволить.

лінь4Залишайся на позитиві

На думку більшості спортивних фахівців, щоб напрацювати звичку займатися спортом, потрібно близько 60-90 днів. Але протягом цього часу ти можеш знайти величезну кількість причин, чому ти не можеш піти у фітнес клуб. Будь пильною та замінюй негативні думки – «Я дуже втомилася» або «Спорт не для мене» на позитивні – «Як прекрасно я почуваю себе після спорту», «Як чудово буде знову одягнути свою улюблену сукню» та інші, необхідні саме тобі, слова.

Будь з собою чесною

Іноді нам доволі важко повірити, що наше тіло вже не таке, як у 18 років. Варто усвідомити, що можливості твого тіла змінюються з віком – хочеться тобі того чи ні. І щоб нівелювати вплив часу потрібно сумлінно тренуватися не забуваючи про правильне харчування.
Варто адекватно поглянути на себе зі сторони та спробувати неупереджено оцінити свої можливості, адже спорт – чудова ідея у будь-якому віці. Питання лише у тому які саме тренування будуть ефективними у той чи інший період твого життя.

Мотивуючи себе на заняття спортом, ти мотивуєш себе і на міцне здоров’я, і на прекрасну фігуру. Ніколи не здавайся та вір у себе, а з рештою тобі допоможуть у фітнес клубі «Формула краси».