Спорт у зрілому віці. Що обрати?

Зрілість – це найголовніший період життя. Перший її етап розпочинається з 22-24 років. Наступний, коли в організмі переважають інволюційні процеси, з 36 до 60 років. Тож саме його ми й проаналізуємо. Це час, коли людина займається самореалізацією: активно працює, виховує дітей, будує будинок тощо… Але водночас, коли мозок викладається на максимум, у нашому організмі запускається незворотній процес вікових змін. Внаслідок чого відбувається зниження показників фізичного розвитку та рівня фізичної активності. Організм починає бурхливо реагувати та довго відновлюватися після звичайних навантажень, наприклад після підйому сходами на 9-й поверх.

Життя – це рух

Людський організм економить ресурси при першій же можливості. Не витратилася калорія – відкладається про запас, перестали піднімати важкі речі – зменшуються м’язи, адже вони занадто багато потребують калорій на своє підтримання. Перестали активно рухатися – серцевий м’яз та судини забувають як правильно реагувати на навантаження.

Близько 78% людей у віці більше 50 років говорять про те, що фізичні вправи – ключ до щасливої старості, але тільки 28% з них роблять реальні дії.

Якщо організм перебуває у «тепличних» умовах, у нього знижується не тільки м’язова маса, але й потенціал серцево-судинної та дихальної системи, падає гемоглобін, знижується імунітет. І при будь-яких не стандартних навантаженнях організм не може дати адекватну відповідь, ось і травми та хвороби.

Зупинити стрілки годинника ми не в силі, проте уповільнити процес старіння і підтримувати достатній рівень потрібних нам сил – завдання реальне.

спорт у зрілому віці

Щоб мінімізувати негативний вплив віку, потрібно постійно розрухувати свій організм, не давати йому «застоюватися», особливо ведучи монотонний спосіб життя. Прогресуватиме організм тільки при постійних періодичних навантаженнях. Тільки тоді тіло отримує знак на формування адаптаційних реакцій. Організм призвичаюється до нових умов, знає, що у будь-який момент ми можемо змусити його бігати або піднімати щось важке. Тому завдяки цьому він тримає себе у «тонусі». Отже, щоб відчувати себе у 60 років молодим, потрібно не переставати рухатись!

Програми тренувань

Головна мета спорту у зрілому віці – це протидія віковим зниженням показників фізичної працездатності та систем організму.

Заняття спортом допоможуть підвищити обмін речовин, імунітет, силову та кардіо-респіраторну витривалість. Під час тренувань відбувається корекція складу тіла та ваги у кращу сторону. Ці зміни також зменшують ваш біологічний вік, і ви починаєте відчувати себе на кілька років молодше.

спорт для зрілих

Фітнес – це підтримка рухливості суглобів та гнучкості. А це – головна профілактика вікових змін у суглобах: артрозу та остеохондрозу. Для прикладу, якщо є проблеми зі спиною, то необхідно займатися розвитком м’язового корсета тулуба. З чим чудово впорається комбінована програма з елементами йоги та пілатесу – йогалатес. Динамічні вправи націлені на розвиток гнучкості, сили та рівноваги, зміцнення найглибших м’язів спини, поліпшення постави, покращення роботи серцево-судинної та дихальної систем.

Можна використовувати певні тренування й для інших цілей. Наприклад: пілатес, чудова реабілітаційна програма, що допоможе підняти вас на ноги. Феномен якої – це взаємодія розуму та тіла при виконанні фізичних вправ: концентрація на диханні, правильне виконання вправ та усвідомлення їх дій на ту чи іншу групу м’язів.

спорт для зрілого віку

Також варто спробувати аквааеробіку, де тренування проходять у басейні. Це один з найефективніших способів схуднути, відновити здоров’я та підтримувати себе у тонусі. Фахівці вважають вправи у воді більш ефективними, оскільки водне середовище посилює ефект роботи м`язів та зменшує навантаження на організм. Загалом будь-яка зміна діяльності приводить до поліпшення емоційного стану, можна навчитися танцювати та водночас знайти нових друзів-однодумців, або ж просто прогулюватись парком.

Конкретні тренування або ж програми, що актуальні саме для вашого організму може порадити лікар або ж професійний тренер. Залежно від цілей та показників вашого організму, вам будуть рекомендовані певні фізичні навантаження та групові заняття, які й допоможуть вам у досягненні певного результату. До речі, записатися на консультацію до професійного тренера ви можете у будь-якому спортивно-оздоровчому комплексі «Формула краси».

спорт для зрілого віку

Зрілість та старість – природні етапи життя, тому не варто сприймати їх, як трагічний період, а навпаки – як час, коли відкриваються нові горизонти та з’являється безліч вільного часу. Це перехід до нового способу життя – для подорожей, написання книг, освоєння того, на що не було часу у молодості. Це час на виконання ваших мрій і заняття спортом вам у цьому допоможуть!

Ознайомитися з розкладом тренувань у мережі СОК «Формула краси» Ви можете на нашому сайті .