Сквош: п’ять переваг «гри мислителів»

На перший погляд сквош може здатися простим спортом. Однак, це стратегія, що вимагає застосування розумових здібностей більше, ніж фізичних. «Фізичні шахи», «поєдинок розуму» та «гра мислителів» – ось, що таке сквош!
Головна його особливість – один ігровий простір на двох, а гравці по черзі грають в одні ворота, тобто відбивають м’яч в одну стінку.
А які ж переваги у цього аристократичного виду спорту, читайте далі…
сквош1Доступність

Сквош – це гра для всіх. Він однаково цікавий як чоловікам, так і жінкам, молодим та літнім людям. Він доступний не тільки різним віковим категоріям, але й людям з різною фізичною підготовкою.

Сквош не вимагає тривалого навчання, дорогого обладнання чи екіпіровки. Тут прості та зрозумілі правила гри: два гравці по черзі наносять удари у фронтальну стіну, намагаючись змусити суперника помилитися – не встигнути нанести удар до другого зіткнення м’яча з підлогою або потрапити в аут. При грі можна використовувати всі стіни. Головне, щоб м’яч потрапив у фронтальну стіну і не торкався підлоги та аутів. І, звичайно, його можна грати за будь-якої погоди та тренуватися цілий рік. Адже, гра відбувається в обмеженому чотирма стінами приміщенні на сквош-корті.

Ефективність

Лише 30 хвилин гри забезпечують значну розминку та розігрів тіла. За годину інтенсивної гри спалюється близько 1000 калорій – це більше, ніж при заняттях боксом, гімнастикою, плаванням або ж їздою на велосипеді.

Для порівняння у великому тенісі за годину спалюється близько 400 калорій. Ігровий момент у сквош (можливість удару по м’ячу) у кілька разів перевищує такий у великому тенісі, тому що м’яч постійно «під ногами», а швидкість його польоту досягає 230 км/год. Такий рекорд поставив професійний шотландський гравець у сквош Джон Вайт.

сквош3Користь

Сквош – це ефективна та приваблива форма виконання фізичних вправ, дуже корисних для поліпшення роботи серцево-судинної та дихальної систем, збільшення гнучкості та зміцнення м’язів всього тіла. Він чудово розвиває та тренує координацію рухів, тактичне мислення та швидкість реакції.

Суперництво

Сквош – це стрімка та активна гра на точність та витримку у невеликому закритому просторі корту. Тому задоволення від гри у сквош отримують не лише гравці, а й уболівальники та глядачі. Серед любителів та початківців також влаштовують турніри. Але тут не стільки важлива перемога, скільки перевірка своїх здібностей, зміцнення духу та отримання заряду бадьорості.

До речі, найпрестижніші змагання проводяться на повністю скляних кортах. Турніри збирають багатотисячні аудиторії уболівальників, і за напруженням пристрастей не поступаються футбольним матчам.

Спілкування

У всьому світі сквош активно використовується бізнесменами та політиками для особистих зустрічей та обговоренням справ за межами офісів. Адже велике навантаження з мінімальними витратами часу – ідеальний спорт для людей, які живуть активним життям у місті. Сквош – це відмінний спосіб розвантажити мізки та навантажити м’язи.

Що цікаво, досить тривалий час сквош залишався прерогативою елітних англійських шкіл та чоловічих клубів. Але сьогодні сквош є міжнародним видом спорту та користується популярністю у всьому світі: у нього грають у 175 країнах, понад 20 мільйонів людей, більше ніж на 60 тисячах кортів.
Тож, спробуйте сквош і ви у фітнес клубі «Формула краси» на вулиці Стрийська, 202.