Прогрес від тренувань зупинився.  Що робити?

Однією з причин того, що частина клієнтів фітнес-клубів припиняють свої заняття – відсутність результату. І, справді, після періоду швидких та досить легких успіхів раптом настає момент, коли процес тренувань триває, а результату нема.

Цей період – випробування на міцність, з якого кожний з нас може легко вийти переможцем. Для цього потрібно знати, що відбувається з нашим тілом та своєчасно реагувати на ті сигнали, які посилає нам наш організм. І тільки тоді ти знову побачиш результат, а сам процес буде приносити тільки радість та задоволення.

1Буденний графік

Здебільшого ми плануємо тренування тільки у будні дні. А у вихідні – ми розслабляємося та несвідомо наздоганяємо втрачене, те, що не з’їли та не випили.

Наприклад, якщо потрібно тільки підтримувати себе у формі, такий підхід не є поганий. Але прогресу, особливо якщо ти вже у хорошій фізичній формі, не принесе. Проблема у тому, що ми не замислюємося про зайві калорії, що дозволяємо собі на вихідних. Додайте ще сюди гулянки допізна та алкоголь, ось і результат – відсутність результату. Особливо це стосується тих, хто суворий до себе протягом тижня, а з настанням п’ятниці починає зловживати тим, чого б так хотілося протягом тижня. Ще й виправдовується: «заслужив!».

Та все дуже просто: можна побалувати себе, скажімо, у середу та запланувати тренування на суботній ранок, щоб на вихідних не «зірватись». Пам’ятайте, для досягнення хорошого результату, помірність та стабільність – наше все.

ПРогрес7
Часті тренування

Іноді потрібно послабити графік тренувань, щоб отримати кращий результат. Важливо розуміти, що фізична активність – це стрес для організму. І нам потрібно періодично піддавати себе стресу, яким у даному контексті є тренування. Але за ним має слідувати період відновлення, що містить: правильне харчування, сон, достатню кількість води та відпочинок. Якщо ж ми продовжуємо тренуватися без можливості адекватно відновитися, рано чи пізно ми заведемо себе у глухий кут.

Наше тіло здатне на багато, але ранній підйом, сидяча робота, недолік якісного сну та незбалансоване харчування значно обмежують наші успіхи. Ігноруючи ці фактори, ми вимотуємо себе фізично та морально та заодно погіршуємо ефективність тренувань. Для прикладу, буде корисно обмежити інтенсивні тренування до 2-3 у тиждень, а в інші дні організовувати активний відпочинок.

 

Прогрес 4Поставлені цілі

Щоб досягти справжніх змін, потрібно змушувати тіло постійно адаптуватися, тобто кожен раз ставити собі нові та більш складні завдання.

Якщо часу для заняття спортом зовсім мало, а хочеться максимального результату, потрібно не жаліти себе під час тренування. Але правда у тому, що більшість людей все ж не викладаються на повну та витрачають час тренування марно. А головна причина все та ж: надто часті тренування. Це через них ми завжди трохи втомлені, а значить ні фізично, ні морально не здатні випробовувати себе на міцність та розширювати межі власних можливостей.

Отже, ефективність тренування – це питання якості, а не кількості, тому тренуватися краще менше, та краще.

Прогрес5
Повторення

Програму тренувань потрібно періодично змінювати. Для організму варто створювати такі умови, до яких слід адаптуватися та відповідно розвиватися. У міру адаптації тіла до навантаження, нам треба шокувати його чимось новим, більш складним, щоб воно не переставало змінюватися. Та головне – без фанатизму. Варто дотримуватися однієї програми тренувань досить довго, щоб як слід її освоїти та досягти певних успіхів, але не занадто довго, щоб не топтатися на місці.

Які цілі ти собі не поставиш, головне – щоб тренування не були одноманітними. Потрібно вносити структуровані зміни у тренування, поступово ускладнюючи їх або ж змінювати вид фізичної активності. Але точно не варто вносити зміни заради змін, просто враховуйте цей важливий фактор.

 

Прогрес 6
Правильне харчування

Якщо ти не професійний спортсмен, невідповідний раціон тобі не компенсувати тренуваннями. Звичайно, ти витратиш трохи більше калорій, але не потрібно обманювати себе, що солодощі після тренування – хороша ідея.

Про правильне харчування ми і так знаємо, але періодично забуваємо. А це одна з основних причин відсутності прогресу у багатьох. Варто зазначити, що ми по-різному реагуємо на тренування, і хтось може дозволити собі їсти більше, а комусь потрібно дотримуватися певного раціону. Та головне – це знайти правильну комбінацію: тренування та харчування, що дозволить отримати найкращий результат саме тобі.

 

Примусь себе ефективно працювати два-три рази на тиждень, будь активною у звичайному житті та уважно прислухайся до свого тіла. А професійні тренери «Формули краси» та велика кількість різноманітних фітнес-програм та тренажерний зал дозволять тобі здійснити цей план!