Початківці у тренажерному залі. Тренуємося без помилок

Більшість спортсменів-початківців, приходячи до спортзалу, хочуть якомога швидше побачити результат: як зменшуються об’єми, збільшуються м’язи та проявляється прес. У погоні за фітнес-результатами вони часто допускають одні й ті ж помилки, які віддаляють їх від бажаного результату.

Що це за типові помилки початківців та як їх уникнути розповімо далі.

зал1Тобі потрібна ціль

Більшість людей, які вирішили відвідувати тренажерний зал, приходять на тренування без конкретної мети. Мотивуючи себе фразами «потрібно підкачатися» або «потрібно схуднути». Такі люди можуть місяцями виснажувати себе вправами, але так і не досягнути очікуваного результату.

Перед походом у тренажерний зал варто з’ясувати, який ти хочеш бачити результат та поцікавитися, як люди досягають подібного. Але навіть авторитетні фітнес статті та реальні приклади навряд чи зможуть замінити тобі особистого тренера, хоча й базові знання на їх основі збудувати цілком можливо.

Тому, чим конкретніша твоя мета, тим краще: скинути 5 кг, зменшити талію до 65 см, наростити біцепс до 40 см. Адже ціль тренувань визначає подальший хід занять: які саме тобі потрібні вправи та навантаження.

Склади план тренувань

Залежно від поставленої цілі, правильно побудований тренувальний процес повинен включати розминку, кардіонавантаження, силові та жироспалюючі вправи та заминку, що знімає напругу після тренування. Але всі ці моменти новачки іноді забувають та можуть одразу братися за велику вагу, не розігрівши м’язи, або ж більшу частину тренування займатися на біговій доріжці. Це не допоможе досягти бажаної цілі, чи ще гірше – може нашкодити здоров’ю.

Дотримуйся графікузал2

Немає настрою для тренування, немає сил, немає часу та ще сотні причин не прийти на заняття – це притаманне новачкам. І тут потрібно розуміти, що спорт вимагає регулярності. Одне пропущене тренування – це крок назад, два – два кроки, тому ти просто тупцятимеш на місці в очікуванні дива.

Краще систематично приділяти тренуванням 30 хвилин декілька раз на тиждень, ніж раз на місяць відпрацювати двогодинне тренування.

Дай собі трішки часу

Поспішаючи швидше отримати результат, не потрібно виснажувати себе дієтами, надмірними навантаженнями та надто інтенсивними тренуваннями. Потрібно розуміти, що все це піддає організм стресу, до якого він не готовий. У підсумку таких тренувань через пару тижнів новачки не витримують та сходять з фітнес-дистанції, не досягнувши бажаної мети.

Річ у тому, що видимий результат буде, щонайшвидше, тільки через місяць-півтора інтенсивного та збалансованого тренінгу, у той час як труднощі розпочнуться відразу. Тому потрібно дати собі та організму час для акліматизації. І якщо буде важко, думай про спортзал, як про шаолінський монастир – вважай, що ти качаєш там силу волі (частково так і є) і ніколи не здавайся.

зал3Не забувай про тренера

Часто новачки використовують у своїх тренуваннях вправи, абсолютно не розуміючи, для чого вони потрібні, як їх потрібно виконувати і на які групи м’язів вони впливають. На жаль, це загрожує не тільки відсутністю результату, але й травмами.

Потрібно розуміти, що пара-трійка фітнес статей не зроблять з тебе спортивного експерта. Початківцю не обійтися без людини, яка буде направляти та допомагати, як фізично так й морально. Повір, твій прогрес піде значно швидше, якщо цією людиною буде не такий же початківець як і ти, а професійний тренер або досвідчений спортсмен.

Система вправ, система харчування, система відновлення – правильний тренер вибере найкращі варіанти з урахуванням твоєї статури, здоров’я та зручного графіку. Окрім того, він буде ще одним гарантом того, що ти не закинеш тренування.

Вгамуй амбіції

Заняття у спортзалі — це завжди зусилля над собою, і щоб досягти бажаних результатів, потрібно на кожному тренуванні переступати через бажання себе пошкодувати та працювати на повну силу. Але потрібно розуміти межі свого організму та те, що важко та неможливо – різні речі.

Тому, забудь всі схожі фрази «через біль» та «перемагаючи себе» (принаймні, спочатку). Те, що не вбило тебе сьогодні, цілком ймовірно, впорається з тобою завтра. Слід розраховувати сили та займатися з найбільш відповідною тобі вагою, а зовсім не гнатися за рекордами. Потрібно розуміти, що завдяки поступовому збільшенню ваги м’язи будуть рости без шкоди організму, стануть більш еластичними, а красива форма не змусить довго себе чекати.

Відпочивай

Правильний відпочинок на перших порах, мабуть, найбільш важливий: немає кращого способу перекреслити досягнутий у залі результат, ніж винагородити себе відпочинком з келихом алкоголю чи тістечком.

Після тренування тобі, насамперед, потрібно заповнити витрачений баланс води, поїсти (нехай у твоєму меню буде більше білка та складних вуглеводів) та добре виспатися. Без правильного відновлення твої м’язи не будуть розвиватися, скільки б часу ти не проводив у тренажерному залі.