Плавати раніше, ніж ходити: що дає раннє плавання?

Важко уявити кращий спосіб зміцнити імунітет малюка, аніж заняття у басейні. Адже будь-яка мама хоче, щоб її маля було здорове та розвивалося повноцінно. І одним із чудових та головне, безпечних способів загартовування та тренування малечі є плавання.
Але у батьків одразу можуть виникнути безліч питань: коли, навіщо і з чого розпочати? Тож у тонкощах водних процедур для малечі нам допомогли розібратися тренери школи раннього плавання «Мацьопа»:
Трішки про воду

плавання2Ви коли-небудь помічали, з яким захопленням ваш малюк хлюпається у ванній? Всі дітлахи дуже люблять воду. Вода – природне середовище для новонароджених дітей. Адже довгі дев’ять місяців до своєї появи на світ, дитина наче «плаває» у маминому животику.

І чим раніше мацьопа почне плавати, тим швидше знову сприйме воду як рідне середовище, навчиться самостійно рухатися, стрибати та пірнати, отримувати насолоду у тренуваннях з батьками, повністю розслаблятися у воді.

А ще краще для малечі розпочати відвідувати басейн, перебуваючи ще у маминому животику. Коли майбутня мама плаває та займається динамічними вправами, малюк отримує позитивне сприйняття води ще на підсвідомому рівні.

 

 

Як це відбувається

плавання3Заняття у басейні для найменших побудовані у вигляді гри – з піснями, віршиками, іграшками. Тому мацьопи швидко адаптовуються, включаються у навчання та почуваються у воді так само органічно, як на суші.

Досвід тренерів школи раннього плавання «Мацьопа» показує, що у трирічному віці, непідготовленим дітям буває важко розслабитись, лягти на воду, стрибнути з бортика, пірнути. Потрібно багато часу та зусиль інструктора, щоб дитина змогла подолати страхи та досягла впевненості.

А мацьопи, які розпочали вчитися плавати з раннього віку, чудово почуваються у воді та зазвичай через рік – півтора постійних занять самостійно плавають. У три-п’ять років такі діти легко долають до 100 метрів у басейні, озері, морі, глибоко пірнають, надовго затримуючи дихання, сміливо стрибають з висоти, що у півтора-два рази перевищує їх власний зріст та готові до засвоєння професійної техніки плавання.

Безліч користі

плавання4

Здавалося б, навіщо вчити дитину плавати з раннього дитинства? Та для цього є кілька причин, головна з яких: загартувати чадо та зміцнити його здоров`я. У воді тіло не тільки розслабляється, а й тренується, причому більш м’яко та ефективно.

Поки малюк ще не навчився повзати та ходити, йому важко повноцінно використовувати рухову енергію. Діти часто капризують з цього приводу. Після природного фізичного навантаження – плавання, мацьопи краще сплять, добряче їдять, стають спокійніші. Лікарі спостерігають гармонійний розвиток м’язів, суглобів, кісток та рекомендують плавання при вадах опорно-рухової системи.

Плаваючи регулярно, діти природним шляхом загартовуються. Вони швидко звикають до прохолодної води, навчаються зігріватись через рух, і якщо плавання відбувається регулярно літом та взимку, дітки перестають хворіти, вражають здоров’ям, жвавістю та позитивною активністю.

 

До речі, додаткового ефекту можна досягнути, додавши після плавання контрастні процедури – гарячий душ, сауну чи обливання холодною водою.

Цікаве навчання

плавання6Заняття у басейні – це додаткова освітня програма, спеціально побудована для розвитку пам’яті, логічного мислення, дрібної моторики та вольових якостей. Інструктор вчить концентрувати увагу, бути наполегливими, ставити яскраві цілі (іграшки) і досягати мети (допливати та хапати).

Та головними тренерами для юного плавця будуть не педагог-інструктор, і не мама чи тато. Дітей навчають діти! Тільки у групі, дивлячись на однолітків, дитина дзеркально відтворює рухи інших, що збігаються з нею за розміром.

У групі мацьопі легко та цікаво брати приклад з тих, хто вже гарно плаває. І, звичайно, батькам приємно спостерігати за дітьми старшого віку та бачити приємну перспективу розвитку для своєї малечі.

 

 

Тож не гайте часу, розпочніть плавати з мацьопою вже сьогодні, адже це не лише цікаве хобі у майбутньому, а й безліч плюсів для розвитку та загального здоров’я. А професійні інструктори та тренери школи раннього плавання «Мацьопа» вам у цьому допоможуть!