Обираємо найефективніший час для тренування

В який час краще тренуватися? Відповідь на це запитання залежить від багатьох факторів, серед яких твої звички, режим дня, робочий розклад та багато іншого. Адже наш організм має власний біологічний «годинник». Однак є декілька загальних речей, на які потрібно звернути увагу, плануючи час своїх тренувань.

Вранці

Перший сплеск бадьорості та активності в організмі відбувається рано-вранці – з 6 до 8 години. За умови, що ти добре виспалася та повністю готова до інтенсивного тренування або хоча б до ранкової зарядки.

ранок2Для схуднення максимально ефективні кардіо тренування вранці, оскільки зайві калорії будуть спалюватися майже у два рази ефективніше. Та зауваж, що перед тренуванням не варто снідати, але обов’язково потрібно випити 1-2 склянки води. Якщо ти все-таки поснідала, то для такої ж ефективності доведеться бігати мінімум 50 хвилин. Це пов’язано з тим, що спочатку почнуть спалюватися швидкі вуглеводи, а решту калорій організм залишить про запас.

Ранкове тренування особливо важливо розпочинати з хорошої розминки. Чому? Вранці наші м’язи слабкі та нееластичні, що навіть простенький біг може призвести до травм. Тому ретельно розминайте та розігрівайте суглоби перед тренуванням.

Порада: окрім аеробних навантажень, вранці чудово займатися гімнастикою, йогою або ж пілатесом. А ось для важких силових вправ краще підібрати інший час.

 

Денні тренування

час3Якщо у тебе є можливість змінити денну робочу діяльність на фізичну активність під час обідньої перерви, обов’язково скористайся нею. Але якщо можливості для повноцінного тренування не має, постарайся не обідати надто ситно, а після – прогуляйся пішки. Навіть 10-20 хвилин бадьорого кроку допоможуть бути більш активною та тримати тіло у формі, за умови, що ти будеш робити це кожен робочий день.

Якщо у тебе вільний графік – найбільш ефективним часом для тренувань буде період з 14 до 19 години. У цей час м’язи та суглоби максимально підготовлені до навантажень. Тому краще надати перевагу силовим тренуванням у спортивному залі. Вони допоможуть отримати красивий рельєф, підтягнуте та пружне тіло.

Що цікаво, групові тренування, спрямовані на зміцнення та тонус, також краще відвідувати вдень, у період з 14 до 19 години.

 

 

Ввечері

Вечірній час – один з найбільш зручних для тих, хто з ранку та весь день зайнятий на роботі. Звичайно, це також й хороша можливість відволіктися від буденних справ, але часто може просто не залишитися сил, щоб як слід відпрацювати на тренуванні.

час 4

Постарайся скласти графік так, щоб закінчувати заняття не пізніше 20 години, а краще навіть трохи раніше. У цей час м’язи все ще залишаються розігрітими, а серцебиття та тиск у нормі. Оптимальним буде будь-який вид активності – від бігу та степу до занять на тренажерах.

Після 20 години метаболізм сповільнюється природним чином, тому ефективність від тренувань буде нижчою. Особливо, не варто займатися у цей час силовим тренінгом або кардіо навантаженням.

Краще обрати спокійні тренування, спрямовані на розслаблення, наприклад: стрейчинг, йогалатес або ж дихальну гімнастику. Подібні тренування не дадуть організму втомитися у кінці дня, допоможуть розслабитися, відновити сили та підготуватися до здорового сну.

 

 

Варто зрозуміти, що ідеального часу для тренувань не існує. Та головна порада – спробуй підлаштуватися під біоритм свого організму. Так найбільше шансів підібрати найкращий час для максимального результату. Але пам’ятай, що будь-яке тренування краще, ніж його відсутність взагалі, особливо, якщо мова йде про схуднення. Якщо у тебе є можливість тренуватися прямо зараз – використовуй її!