На дворі весна: збираємося на пробіжку

Біг – це найдоступніший та неймовірно корисний вид спортивного дозвілля. І найприродніший. Оскільки ми розпочинаємо бігати  ще з раннього дитинства. І, звичайно, для того, щоб займатися бігом достатньо лише відповідного одягу, кросівок та бігової поверхні.
А якщо поєднати приємне з корисним, наприклад, ранкову пробіжку парком з однією з програм тренувань у «Формулі краси», тоді ти неодмінно отримаєш чудовий результат. Адже весна мотивує проводити більше часу на свіжому повітрі та бути активним. Чи не так?
Чому варто бігати?

Біг2Почати бігати варто хоча б заради здоров’я, і тим самим показати гарний приклад своїм рідним та близьким. За цим підтягнеться й відмінний настрій та мінімізується стрес. Оскільки біг сприяє виробленню гормону задоволення – ендорфіну.

Це гарне тренування для серця та судин. Вони стануть більш еластичними та витривалішими до навантажень. Також біг сприяє поліпшенню обміну речовин та підвищенню тонусу м’язів. Якщо ти будеш бігати повільно, то це спричинить своєрідний ефект масажу, а це допоможе сповільнити процеси старіння.

Гарна фігура – теж непоганий бонус, як і той факт, що ти у тренді. Адже біг – дуже модне захоплення.

 

Почни бігати

БІг3Почати завжди складніше морально, ніж фізично. Якщо є бажання робити тренування на постійній основі, слід поступово себе до цього готувати. Наприклад, почати з прогулянок з підключенням бігу.

Для новачка важливіше відштовхуватися від часу тренування – тому близько 10 хвилин “гуляй” зі швидкістю ніби ти кудись поспішаєш. Потім 1-3 хвилини біжи.

Вже безпосередньо перед пробіжкою завжди приділяй 10 хвилин гімнастиці або розтяжці. Важливе правило: нахили, повороти, випади виконуй дуже м’яко та без різких рухів. Розминку повторюй і після пробіжки.

До речі, відразу бігати по асфальту не варто. Біг по твердій поверхні набагато складніший та принесе відчутний біль у м’язах. Таким чином, ти можеш передумати займатися бігом. Найкраще пошукати парк з грунтовими доріжками, або ж починати бігати на біговій доріжці – у спортзалі, під наглядом професійного тренера. Так зменшиться ризик травмуватися, а саме тренування буде вдалим.

Дихай та пий воду

біг4Величезну увага варто приділити диханню під час бігу. Часто новачки дихають носом, хапаючи повітря ривками. Насправді дихати потрібно ротом – це правильно, оскільки організм отримує потрібну кількість кисню, що запобігає болю у боці та задишці. При бігу ти не маєш замислюватися про дихання, воно має бути природним, як і у повсякденному житті.

І звичайно, потрібно пити багато рідини. Наприклад, за п’ятнадцять хвилин до тренування варто випити тонізуючий напій – це може бути спеціальний напій для бігунів або ж зелений чай з лимоном та цукром.

 

 

Отримуй задоволення

біг5Щоб біг та тренування стали корисною звичкою, не варто перестаратися. Якщо ти пропустила тренування, то не намагайся наступного дня пробігти вдвічі більше. Це тебе втомить та дасть нульовий ефект. Пам’ятайте: ваша мета – не просто пробігти «звідси та до цього місця», а отримати задоволення!

Місяць-два своїх перших тренувань роби зусилля не більше, як на половину від своїх можливостей. Звичайно, що ти можете пробігти й більше, але тобі важливіше бігати регулярно та зробити біг корисною звичкою. Важливо розуміти, що організму потрібна можливість й час для адаптації.

 

 

Тож весна – ідеальний час розпочати бігати. Це поліпшить твоє здоров’я та відмінно позначиться на фігурі та самопочутті. А професійні тренери «Формула краси» допоможуть тобі та підготують до «великого» бігу чи навіть марафону та порадять з якою програмою тренувань, саме тобі, це можна поєднати для максимального ефекту!