Мотивація у спорті – як знайти час та бажання?

Мотивувати себе займатися у тренажерному залі, плавати у басейні або ж просто ходити на пілатес не так просто, як видається на перший погляд. Хоча спочатку все доволі просто, адже якщо ти раніше не займався спортом, для тебе все нове та цікаве.

У тебе грандіозні плани та нові цілі й ти пишаєшся собою, що нарешті наважилась на нове життя – і це чудово мотивує. Але вже через місяць-другий ти розумієш, щоб досягнути цих цілей потрібно продовжувати тренуватись, витрачати свій час та сили. І ось ти починаєш вигадувати «переконливі» причини для самої себе, щоб пропустити тренування – тільки б не виходити зі звичної зони комфорту хоча б ще один день.

Так що ж робити, щоб знайти бажання та головне час для тренувань?

Мотивація чи стимул?

Насправді, мотивація – це те, заради чого ми й хочемо займатися спортом. Бути здоровими, мати гарну фігуру, сталеві м’язи – це наша кінцева мета, і вона або у вас є, або її немає. А те, що нам так потрібно, коли ми говоримо «не вистачає мотивації» – це стимул. Це саме та річ, яка чарівним способом змусить тренуватися.
Мотивація1

Наприклад, людина має на меті схуднути на певну кількість кілограмів. Тут мотивація – бути красивою, стрункою та привабливою, і це чудово. Але здійснення цієї мети потребує певного часу, адже вона не схуднете за один день. І розпочавши тренування з оптимізмом, поступово може втратити його та розпочне шукати відмовки, або ж дозволятиме собі шкідливу їжу.

І саме на цьому етапі нам потрібні стимули, що й підтримуватимуть мотивацію. Наприклад, чудовий стимул – посперечатися на гроші, що ти схуднеш на певну кількість кілограмів за певний час. Справжньої мотивації тут немає, адже головна ціль не виграти чи втратити кошти, а схуднути. Але думка у твоїй голові – «працюй або програєш» зробить свою справу. Таким чином, зовнішні стимули – хороший спосіб «розбудити» себе, якщо мотивація ослабла.

 

Правильна мотивація

Варто постійно підстьобувати себе та ставити дрібні, а згодом й великі цілі, поступово їх досягаючи. Адже одна зі складових успіху – це правильна мотивація.

Мотивація3

Веди щоденник

Розпочни вести особистий щоденник, в який записуй свої успіхи, цілі та результати. Кожного дня відмічай виконані вправи, описуй свої відчуття, аналізуй, як багато ти досягнув за останній час. Також можна вести й фотозвіт, оскільки зміни зовнішності найбільш помітні.

А досягнувши своєї мети, ти зможеш допомогти й іншим, якщо перемістиш все це в інтернет або створиш свій відеоблог.

 

Шукай переваги

Перетвори спорт у задоволення. До речі, у мережі спортивних клубів «Формула краси», безліч різноманітних тренувань та видів фізичної активності. Тому ти завжди можеш обрати те, що тобі до душі.

Наприклад, якщо не хочеться силових навантажень, спробуй йогу або ж спортивні танці. Надалі своє захоплення можна перетворити у професійне заняття та досягти величезних успіхів.

Пам’ятай про ціль

Найголовніше – ніколи не забувай про мету, для чого ти розпочав займатися спортом!

Ціль може бути найнесподіванішою. Наприклад, привернути увагу коханої людини, схуднути чи виховати сильний характер. Розділіть такі бажання на етапи та поступово досягайте результату.

Шукаючи мотивацію, спробуйте собі уявити когось, хто дуже сильно хоче у туалет, але замість цього думає: «у мене немає часу», «я дуже втомився» або ж «я не знаю з чого почати». Виглядає смішно, чи не так? І фактично ця ситуація нічим не відрізняється від всіх інших.

Як знайти час?

У певній мірі ми всі в однакових умовах – у кожного з нас 24 години на добу. Різниця лише у тому, як саме ти використовуєш цей час…

Зміни пріоритети

«Перемісти» спорт з категорії хобі, у групу важливих справ, на рівні з роботою, навчанням чи відвідуванням стоматолога. Таке ставлення допоможе без проблем знаходити дефіцитні хвилини.

Створи графік

Визначивши у розкладі чітке місце для спорту, ми не зможемо так просто ним знехтувати, адже весь розклад зміститься та створить незручності. Допоможуть чітко дотримуватися графіка групові або ж індивідуальні заняття з тренером, коли чітко визначено час тренування, гроші сплачені, і ти не можеш нічого скасувати без наслідків.

До речі, у спортивний графік не забувай вносити й вихідні та святкові дні, коли ти не йдеш на роботу та відпочиваєш вдома.

 

Мотивація4

Скажи «ні» медіа

Спробуйте провести експеримент. Проконтролюйте час, який ви витрачаєте на перегляд телевізора, спілкуванню у соціальних мережах або ж перегляду новин в інтернеті. І час у підсумку вас точно здивує. Для прикладу, якщо ти витрачаєте на все це 15 хвилин зранку, в обід та ввечері – це вже 45 хвилин на день. А цього часу вистачить на повноцінне тренування.

Збільш ефективність

Підвищуючи інтенсивність тренування, ущільниться й час тренування. Без зайвих розмов та подовженого часу відпочинку між вправами – тренування займе не годину-півтори, а від сили 30 хвилин.

Тут допоможуть й кругові тренування. Той же «Фіт-мікс» за 20 хвилин доведе до стану вичавленого лимона навіть досвідченого спортсмена, не кажучи про любителя. А коротке тренування дозволить тренуватися і в обідню перерву у спортзалі біля офісу.

4

Спробуй ранкові тренування

Ранкові тренування дозволять звільнити вечір для інших справ та захоплень. І як приємний бонус – приплив бадьорості й активності на весь день, що позитивно позначиться на продуктивності праці.

До речі, ніщо не заважає позайматися й пізніше ввечері, після закінчення всіх справ, наприклад перед сном. До того ж тренажерні зали набагато вільніші ближче до закриття, ніж у годину пік.

 

 

 

 

Пам’ятай, що спорт у будь-якому випадку позитивно вплине на твоє життя. Досить відкладати зміни у довгий ящик, запишись на тренування прямо зараз.

Дій, стань людиною своєї мрії!