Йога: все, що потрібно знати

Всім нам хочеться бути спортивними та підтягнутими, здоровими та енергійними, щоб зачаровувати оточуючих та ділитися з ними своєю позитивною енергією. І для цього існує безліч способів: дієти, косметологічні процедури, відмова від шкідливих звичок та будь-які фізичні навантаження. Але, мабуть, тільки йога влучно поєднує у собі всі ці бажання та допомагає розвинути не тільки тіло, але й розум.
Йога та все, що вам потрібно знати про неї, читайте далі…
йога2Що таке йога?

Заведено вважати, що індійський мудрець Патанджалі вперше описав практику йоги у праці «Yoga Sutra» близько 2000 років тому. «Sutra» представляє собою збірник з 195 висловлювань, який виступає в якості філософського посібника для практикуючих йогу до нинішнього часу. В ньому також описуються вісім елементів йоги: яма (обмеження), ніяма (обряди), асани (пози), пранаяма (дихальні вправи), пратьяхара (відкидання почуттів), дхарана (концентрація), дхиані (медитація) та самадхі (занурення).

Сьогодні більшість людей, що займаються йогою, зосереджуються на третьому елементі – асанах, що являють собою програму фізичних вправ, спрямованих на очищення організму та підвищення фізичної сили і витривалості.

Чим йога відрізняється від інших видів фітнесу?

На відміну від класичних розтягувань або фітнесу, йога – це більше, ніж просто фізичні вправи. Фізичні тренування є лише одним з аспектів йоги. Але навіть на фізичному рівні практика йоги є унікальною, оскільки тут пов’язується рух тіла та коливання розуму з ритмом дихання.

Підключення розуму, тіла та духу допомагає спрямувати нашу увагу всередину. Завдяки цьому процесу внутрішнього зосередження уваги можна навчитися розпізнавати наші звичні моделі мислення та розуміти їх, або ж намагатися змінити їх.

Осмисленість у всьому під час тренування робить йогу практикою, а не завданням або метою, що має рамки та повинна бути завершена. І, як результат, тіло стає гнучкішим, як і розум.

йога3Що потрібно, щоб розпочати?

Все, що вам дійсно потрібно, щоб почати займатися йогою, – це ваше тіло, ваш розум та трішки цікавості. Але також корисно мати пару легінсів або спеціальних штанів для йоги, футболку або спортивний топ. Ніякого спеціального взуття не потрібно, тому що ви будете босоніж.

У міру зацікавлення йогою, ви, можливо, захочете придбати власний килимок, але на початку можна користуватися тим, який пропонує фітнес-клуб.

Скільки потрібно часу для йоги?

Йога дивовижна тим, що навіть якщо ви займаєтеся всього годину у тиждень, ви все одно відчуєте ефект від тренування. Якщо ви можете зробити більше – поза сумнівом, результат буде відповідним.

Оптимально розпочати з двох-трьох занять на тиждень протягом години. Що важливо, не дозволяйте тимчасовим обмеженням або нереальним цілям стати на перешкоді – виконуйте вправи тоді, коли можете, і ті, що ви можете зробити (прагнучи до кращого, звичайно ж). Зазвичай, з часом бажання займатися тільки зростає і часу потрібно більше.

йога4Чи можна займатися без фізичної підготовки?

Так! Це ідеальний кандидат для йоги. Багато людей думають, що вони повинні бути гнучкими, щоб почати заняття йогою, але це те ж саме, як думати, що ви повинні вміти грати у теніс, щоб почати вчитися тенісу.

Практика йоги допоможе вам стати більш гнучкими, навіть якщо ви ніколи раніше не розтягувалися. Віднайдена спритність буде врівноважуватися з силою, координацією та тренуванням серцево-судинної системи, а також почуттям фізичної впевненості та загального релаксу.

Чи потрібно бути вегетаріанцем, щоб займатися йогою?

Першим принципом філософії йоги є ахімса, який означає життя без нанесення шкоди собі та іншим. Деякі люди інтерпретують це, як необхідність відмови від продуктів тваринного походження, але це особисте рішення, яке кожен повинен сам прийняти для себе.

Якщо ви думаєте над вегетаріанством, не забувайте взяти до уваги питання особистого здоров’я, а також те, як ваш вибір вплине на тих, з ким ви живете. Адже будучи вегетаріанцем, ви не маєте права нав’язувати іншим свої погляди – це саме по собі є агресивною дією та суперечить принципу ахімси.

Тож старанне відвідування йоги та пізнання цієї філософії подарує справжній спокій, відчуття гармонії між зовнішнім та внутрішнім. Окрім того, ви отримаєте прекрасне, підтягнуте тіло та чудово розвинуті м’язи.
Та як і у будь-якій справі – старанність та відданість – це запорука успіху. А записатися на перше тренування ви можете тут.

При підготовці статті використано матеріали сайту yogafest.com.ua