З якого віку варто відвідувати басейн?

Коли майбутня мама плаває та виконує різноманітні вправи у воді, малюк, що ще у животику, отримує позитивне сприйняття води. У нього на емоційному та тілесному рівні формується враження, що водне водне середовище – моє, рідне та безпечне.

Розпочинати раннє плавання тренери школи раннього плавання «Мацьопа» рекомендують одразу після народження – у ванні. Коли буде перша спроба, залежить виключно від готовності батьків. Для малюка – хоч з першого дня!

Приблизно з 2 – 3 місяців доцільно спробувати басейн. Вік залучення до «великого плавання» також залежить від досвіду та впевненості батьків. Для прикладу: у ванні стає все менше місця для юного плавця, дитина добре тримає голівку у воді. Це вже дозволяє безпечно рухатись до нового рівня – групових занять у басейні.

басейн4

P.S. На фото відважна красуня, мама двох спорстменів-плавців (ще з того часу як вони були у животику), чарівна Аня Верланова з різницею у 2.5 місяці.

Основні рекомендації для початку «великого плавання» малечі:
басейн2Взаємодія

Контакт з дитиною важливий до, під час та після занять: обійми, поцілунки, постійний голосовий супровід, впевненість у своїх рухах, внутрішній спокій та позитивний настрій. Озвучування того, що відбувається навколо також важливе. Всі пісні та вірші, що озвучуються на занятті пов’язані з тілесними рухами, вони повторюються кожного разу та відповідно повторюються вправи динамічної гімнастики.

Настрій

Діти переймають від мами її стан автоматично, тобто тілесно. Їм не потрібно нічого пояснювати, вони відчувають без слів: мама переживає, боїться та напружена – малеча плаче. Мама спокійна, впевнена – мацьопа насолоджується.

Харчування

Грудне вигодовування до, під час чи відразу після заняття до 6 місячного віку – це впевненість малечі у тому, що мама поруч. Обставини змінюються, а базові потреби залишаються у пріоритеті. Старших дітей варто годувати відразу після занять, або ж за 30 хвилин до початку занять.

басейн3Перелік необхідних речей

Необхідні речі, які варто мати з собою: рушник для себе і для дитини, підгузник для плавання (одно- чи багаторазовий), шапочку для дорослого, купальник/плавки для дорослого, гумові тапочки (можна обом), засоби для душу, маленький перекус для діток старше 1 року.

Позитивне завершення

Коли пролунає прощальна пісенька, потрібно прямувати у душ, там грітися, потім розтиратися рушником та одягатися. Важливо виходити з води не з першим криком чи плачем дитини, а виключно з гарним настроєм. Щоб наступний візит не розпочинати зі сліз та щоб спогади залишалися виключно позитивними.

Підготовка вдома

У великій ванні вдома ви можете купатися, обливатися водичкою з ковшика, приймати душ з татом, розслаблятися з мамою, слухати шум води, привчати до команди “пірнай” та знайомити малечу з динамічною гімнастикою.

Температуру води варто знижувати від 36С до 32С у перші декілька місяців. А краще слідкувати за поведінкою дитини у воді: розслабляється, отримує насолоду – отже їй добре, відразу капризує – слід додати теплої води. Температура у басейні 28С і цього достатньо, щоб почуватися комфортно при фізичних навантаженнях, стрибках та руханках.

До речі, ти можеш придбати послугу тренування з інструктором у вигляді подарункового сертифікату, що відбудуться у тебе вдома, до 2-х місячного віку малечі. Досвідчений спеціаліст навчить правильно поводитися з мацьопою у воді, дасть корисні індивідуальні поради  та допоможе підготуватися до переходу у басейн.